O spektaklu
Ten monodram, chyba jest rodzajem tragifarsy, bowiem opowieść głównego bohatera mieści w sobie i fragmenty tragiczne i fragmenty prześmiewcze, a nawet wręcz ironiczne – zawsze balansujące na krawędzi absurdu i dziwnych skojarzeń.
Samuel Beckett napisał niezwykły i barwny tekst, który fantastycznie istnieje w warunkach adaptacji scenicznej. Przez to stwarza dla aktora możliwość grania na różnych poziomach, tworząc w ten sposób sylwetkę niejednoznaczną, a nawet trudną do zaszufladkowania. Bo z jednej strony, słychać pochrząkiwania starca w nikłym świetle z trudem poruszającego się po scenie, a z drugiej, widać postawę osoby sprawnej intelektualnie i fizycznie, którą z wielką swobodą opowiada o problemach, które legły u podstaw jego postępującej degradacji.
Dwa światy, przez które przechodzi bohater okazują się w końcu jednym i tym samym światem, w którym próbuje żyć i funkcjonować.
Galeria
Wkrótce.
Nagrody:
Wojewódzki Konkurs 51. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – Żary 2006
Geneza
166 premiera Teatru TAQ.
2 kwietnia 2006 roku. Sala im. Ryszarda Cieślaka. Teatr „TERMINUS A QUO”. Scenariusz sztuki napisał Edward Gramont wiosną 2006 roku na podstawie prozy Samuela Becketta „Molloy”.
Aktorzy
Monodram w wykonaniu Eliasza Gramonta
Kronika
Ilość wystawień sztuki: 16
Ważniejsze wystawienia sztuki: