Bajzel w Terminusie [KONCERT]

W ramach festiwalu FERMENT zapraszamy na koncert w sobotę, 1 PAŹDZIERNIKA 2022, godzina: 22:00.

Mocno rockandrollowy koncert BAJZLA (czyli Piotrka Piaseckiego, polskiego Hendrixa) w Nowej Soli! Mijaliśmy na scenach festiwalowych scenach w Polsce i pokochaliśmy go od pierwszego dźwięku! Po trzech latach wraca do Nowej Soli (grał podczas Solanina). Tym razem jako impreza towarzysząca KONCERT na sali teatralnej podczas festiwalu FERMENT w siedzibie dawnego Domu Kultury Panopticum.

Zaprasza Was Nowosolskie Stowarzyszenie Artystów NASA, Stowarzyszenie P.A.R.K. i Fundacja Panopticum oraz sam .. BAJZEL!

BAJZEL
To chodząca machina muzyczna. Sam pisze teksty, komponuje muzykę oraz śpiewa. Jego koncerty wyróżnia nietypowa, oryginalna kompozycja powstała z przeplatania wielu gatunków.

Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół.Od 2011 roku wraz z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno) tworzą duet Babu Król, z którym również stale koncertują.Muzyk ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą ( m. in. Stany Zjednoczone, Hiszpania, Holandia, Belgia, Francja, Czechy). Grał trasy m.in z Pogodno, Kasią Nosowską, Strachy Na Lachy, Lao Che. Pod koniec października 2016 r. wydaje kolejną, piątą już płytę– amOK.

Jest ona starannie przemyślaną i skomponowaną strukturą złożoną z prostych piosenek, a zarazem zawiłych, czasem orkiestrowych kompozycji. To potężny, dojrzały kop w przód, a także sentymentalny powrót do początku.