Boski Fidel Castro

O spektaklu

„Boski Fidel Castro” to spektakl napisany przez Edwarda Gramonta na początku 2005roku dla syna Eliasza na dwa głosy, na dwie postacie.

Znajdujemy w nim teksty charakterystyczne dla TERMINUSA pełne niedomówień, pomówień i insynuacji. Polityczny charakter tych tekstów jest zasygnalizowany już
w samym tytule, bowiem rzecz jakby rzec jest o totalitaryzmach ze szczególnym upodobaniem postaci Fidela Castro-Adolfa Hitlera-Josifa Stalina jako jednej postaci, jakże podobnej w swej wymowie.

Ten spektakl pomimo niewątpliwych walorów animacyjnych jest bardziej do słuchania, bowiem tak naprawdę jest to gratka dla historyków a zwłaszcza historyków pasjonujących się czasami po II wojnie światowej, bowiem polityczno-historyczne konotacje w trójwymiarze kultury rasta czyli kontrkultury jako takiej są podstawą na której osadzona jest teatralna forma.

Galeria

Geneza

151 Premiera Teatru TAQ. Tekst „Boski Fidel Castro” napisał Edward Gramont z dedykacją dla syna Eliasza w styczniu 2005. Premiera sztuki odbyła się 12 lutego 2005 roku w sali im. Ryszarda Cieślaka, w Teatrze „TERMINUS A QUO” w Nowej Soli.

Aktorzy

Obecny skład zespołu
Eliasz Gramont
Magdalena Budzyniak

Pierwszy skład zespołu
Eliasz Gramont
Katarzyna Mikołajczak

Kronika

Ilość wystawień sztuki: 13

Ważniejsze wystawienia sztuki:

  • 4 czerwca 2005 – Nowa Sól. Teatr "TERMINUS A QUO". IX Konkurs literacki o "Szczyptę Soli". Dni Nowej Soli
  • 30 września 2005 – Zgierz Miejski Dom Kultury. ZGIERSKIE SPOTKANIA MAŁYCH TEATRÓW "JEDENASTE SłODKOBŁĘKITY"
  • 21 października 2005 – Gdańsk. Teatr "Miniatura". VII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SZTUK AUTORSKICH I ADAPTACJI – WINDOWISKO 2005
  • 29 grudnia 2012 – Nowa Sol. Teatr TERMINUS A QUO. GNAJT – GRUDNIOWA NOC AMBARASUJĄCYCH JEDNAKOWOŻ TEATRÓW