Forum Teatrów Niezależnych Transformacje

FORUM skierowane jest przede wszystkim do mniejszych grup teatralnych działających na prowincji – przede wszystkim z terenu Dolnego Śląska. Przegląd otwarty jest dla wszystkich teatrów, zarówno amatorskich i zawodowych, jak również całego nurtu awangardowego, o ile cechuje je świeży i odważny opis rzeczywistości. W ciągu poprzednich lat na forum prezentowały swoje spektakle m.in. Cieszyńskie Studio Teatralne, Teatr Ecce Homo z Kielc, Zakład Krawiecki z Wrocławia, Terminus A Quo z Nowej Soli i Teatr Krzyk z Maszewa.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy Teatr Dwóch Krzeseł z Wrocławia, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli, grupę Alchemii Teatralnej , grupę teatralną z Młodzieżowego Domu Kultury iiii ( szczegóły wkrótce)

Nie konkursowy charakter spektaklu oraz organizowane dyskusje, mają tworzyć klimat przede wszystkim twórczej wymiany poglądów pomiędzy publicznością a samymi teatrami – nie tylko na tematy stricte teatralne, ale również związane z problemami, które poruszają widowiska.

W czasie festiwalu funkcjonuje specjalna gazetka, która na bieżąco pozwala opisywać wrażanie ze spektakli.

Teatr TERMINUS A QUO zaprezentuje sztukę SZKOŁA CZAROWNIC, prezentacje odbędzie się w piątek, 29 stycznia 2016 roku, o godzinie 20:30.

Data rozpoczęcia
29.01.2016

Data zakończenia
30 Stycznia 2016

Miejsce
sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Sprzedaż
wstęp wolny

Organizator
Świdnicki Ośrodek Kultury