II Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Teatrów Osób Dorosłych

W piątek i sobotę II Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Teatrów Osób Dorosłych „Amarantus”. Jego pomysłodawczynią jest Danuta Noszczyńska. Impreza odbędzie się w Domu Kultury „Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna.

W piątek o g. 15 wystąpi Jerzy Kałdus z Lublina w monodramie pt. „Stary” wg J. Kawalca „W słońcu”.

O g. 18 – Teatr Bezdomny z Żarowa w spektaklu pt. „Wsteczne odliczanie” (scenariusz Saviana Stanescu, reżyseria Ryszard Dykcik), o g. 19.15 „Może to do mnie wróci” – zagra go Teatr Po 40 z Warszawy (scenariusz Teatr Po 40, reżyseria Betina Dubiel), a o 20.15 „Przebudzenie” w wykonaniu Teatru Pantomimy BLEJKATT z Długołęki (scenariusz i reżyseria Andrzej Kozłowski).

O g. 21, spektakl plenerowy pt. „Faust” – wystąpi Teatr Bezdomny z oprawą muzyczną Archetti.

W sobotę o g. 11.45 spektakl pt. „Przetańczyć zmierzch” w wykonaniu ATD Józefa Żmudy ze Stalowej Woli (scenariusz Aneta Adamska, Maciej Szukała, reżyseria Aneta Adamska), o g. 12.30 – „Rocznica ślubu” Teatru Jerzego Majdy z Kwidzyna (scenariusz i reżyseria J. Majda), o g. 13.45 – „Planeta B.” Grupy Teatralnej FORMAT z Bolesławca (scenariusz i reżyseria Aneta Ćwieluch), o g. 14.45 – „Zabawa w czekaniu za zabawę” TEATRU TERMINUS A QUO z Nowej Soli (scenariusz i reżyseria Edward Gramont, dla dorosłych).

Na spektakle konkursowe wstęp wolny.

Plenerowe przedstawienie również dziś o 21 przed Teatrem Sztuk w centrum na 110-lecie budynku Sokoła. Zagra Teatr Nikoli z Krakowa (spektakl pt. „Swinging Charleston”).

Amarantus Jaworzno 2016

Źródło: http://jaworzno.naszemiasto.pl/artykul/przeglad-teatrow-amatorskich-jaworzno-do-dk-jelen-zjada,3777996,art,t,id,tm.html