Noc nie jest dziewicą

O spektaklu

„Noc nie jest dziewicą” to kolejna pozycja w Teatrze TAQ oparta na literaturze iberoamerykańskiej gdyżbazuje ona na prozie pisarza z Peru, którym jest Jaime Bayly i jego książce „Noc jest dziewicą”. Przezabawnie napisana proza, mocno zabarwiona erotyką i bezpośrednim dowcipnym i ironizującym językiem sprawia, że ogląda się ten spektakl z zapartym tchem, choć treść w istocie swej jest banalna. To cojednak czyni ten spektakl atrakcyjnym to: szybkość i błyskotliwość narracji a także niesamowicie sugestywna gra aktora i kilka odlotowych (dosłownie) scen, sprawia, że spektakl posiada niezwykłe, komediowe zabarwienie ­ stąd doskonała zabawa w której uczestniczą aktor i widzowie.

Spektakl zrealizowany przez Eliasza Gramonta (inscenizacja, wybór muzyki i reżyseria), przy współpracy Edwarda Gramonta (scenariusz i konsultacje reżyserskie). Spektakl firmowany jestprzez Teatr TERMINUS A QUO.

Galeria

Wkrótce.

Nagrody:

2015 – Żary. Eliminacje Wojewódzkie 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – Wyróżnienie
2015 – Gorzów Wielkopolski. VII Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form – BAMBERKA – Wyróżnienie

Geneza

238 premiera Teatru TAQ „Noc nie jest dziewicą” miała miejsce 21 grudnia 2014 roku w Nowej Soli w Teatrze TERMINUS A QUO podczas imprezy: GNAJT – Grudniowej Nocy Ambarasującego Jednakowoż Teatru. Scenariusz i konsultacje reżyserskie: Edward Gramont. Wykorzystana literatura: Jaime Bayly „Noc jest dziewicą”. Wybór muzyki, inscenizacja i reżyseria: Eliasz Gramont.

Aktorzy

Monodram w wykonaniu Eliasza Gramonta

Kronika

Ilość wystawień sztuki: 11

Ważniejsze wystawienia sztuki:
ELIASZ GRAMONT jako Gabriel Barrios

 • 21 grudnia 2014 – Nowa Sól. Teatr TERMINUS A QUO. GNAJT – GRUDNIOWA NOC AMBARASUJĄCEGO JEDNAKOWOŻ TEATRU
 • 6 lutego 2015 – Świdnica. Świdnicki Ośrodek Kultury. XII FORUM TEATRÓW NIEZALEŻNYCH „TRANSFORMACJE”
 • 20 lutego 2015 – Zielona Góra. Galeria „U Jadźki”
 • 22 lutego 2015 – Nowa Sól. Teatr TERMINUS A QUO. 39 URODZINY TEATRU TAQ
 • 21 marca 2015 – Miłosław. Kościółek poewangelicki, III MIŁOSŁAWSKA ODWILŻ TEATRALNA
 • 9 kwietnia 2015 – Zielona Góra. Klub muzyczny 'ONE LOVE”
 • 10 kwietnia 2015 – Żary. Żarski Dom Kultury „LUNA”. ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE 60 OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
 • 19 września 2015 – Drawsko Pomorskie. Budynek Koła Przyjaciół Pomorza i Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej. III DRAWSKI FESTIWAL SZTUK ALTERNATYWNYCH „SZTUKATERIE”
 • 17 października 2015 – Gorzów Wielkopolski. Miejskie Centrum Kultury. VII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MONODRAMÓW I TEATRÓW MAŁYCH FORM – BAMBERKA
 • 21 listopada 2015 – Nowa Sól. Teatr TERMINUS A QUO. 23 SPOTKANIE TEATRU OTWARTEGO – 23 STO
 • 28 listopada 2015 – Szamotuły. Kino „Halszka”. Szamotulski Ośrodek Kultury. XIX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ OŻYWIANIA SŁOWA O LAUR „RODU GÓRKÓW”