Piknik kulturalny „Nie tylko Louis Spohr”

1 września 2018 roku zapraszamy Was do Siedliska.
Od godziny 17:00 przez blisko dwie godziny odbywać będzie się Piknik Kulturalny.

Louis Spohr – niemiecki kompozytor, skrzypek i dyrygent, niekiedy określany mianem „Zapomnianego Mistrza”. Za życia cieszył się sławą równą Beethovenowi, zaś jego utwory orkiestrowe i kameralne traktowane były na równi z dziełami Mozarta.

W 1815 roku, przez kilka miesięcy gości w Siedlisku wraz z małżonką Dorette Spohr, jedną z największych harfistek swoich czasów. W Siedlisku powstaje kilka dzieł Mistrza.

W niedzielę, 2 września muzyka Spohra znów zagości w murach zamku Karolat. Fundacja Karolat organizuje w ten dzień piknik kulturalny pod nazwą „Nie tylko Louis Spohr”. Motywem przewodnim wydarzenia będzie twórczość tego cenionego kompozytora. W części ogrodowej zamku będziemy mieli okazję posłuchać koncertu z utworami Spohra w wykonaniu Stretto Quartet. Grupa zagra m.in. jeden z utworów, który powstał w Siedlisku, nokturn op.34.

Oprócz koncertu muzyki dawnej uczestnicy pikniku będą mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny „Antygona” w wykonaniu teatru Terminus A Quo. To duża dawka kultury w pięknej scenerii dawnej sali ogrodowej zamku Karolat.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.