Solidarni z Ukrainą – Wrocław

Serdecznie zapraszamy na jednodniowy festiwal artystyczny organizowany jako wyraz wsparcia dla mieszkańców Ukrainy, którzy poświęcając swój czas i bezpieczeństwo walczą o uniwersalne wartości. Jako młodzi ludzie, jesteśmy świadomi przemian, które następują nad Dnieprem, jednocześnie przypominamy, że droga, którą kroczy Ukraina, jest podobna do tej, którą przebyła Polska.

Głównym celem jest budowanie mostów i wspólnot pomiędzy Polakami a Ukraińcami. Polska ze względu na uwarunkowanie geopolityczne powinna stać się łącznikiem pomiędzy wschodem a zachodem. Wspólnie możemy zbudować silne i mądre kulturowo społeczeństwo. Chcemy też poznać bliżej naszych sąsiadów – ich kulturę, spojrzenie na polityczne przemiany, sposób ich życia w Polsce, a nawet kuchnię i przyzwyczajenia.

Sytuacja jest napięta i dynamiczna. Odbywa się tam walka, wobec której nie możemy milczeć. Ponadto ludzie sztuki, aktorzy, całe teatry i grupy są szykanowane, aresztowane i wywożone. Bierność i cisza to nieme przyzwolenie.

Musimy jednoczyć się w walce o wolność, o wartości.
To wyraz naszych czasów.

Miejsce: SKiBA
ul. Niemcewicza 2, 50-238 Wrocław, Poland.

KONKRETNY PLAN WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH*:

 • 17:00 – Koncert Nataszy Sołtanowicz – wydarzenie muzyczne na pianino, skrzypce oraz akordeon, inspirowane brzmieniami słowiańskimi
 • 17:30 – Projekt REVO + Kolge Retou (członek wrocławskiego duetu Fatman Epylepsy)
 • 18:10 – Prezentacja filmów z Majdanu opatrzonych komentarzem zaproszonych gości z Ukrainy, prezentacja ich poezji, tańca oraz pieśni
 • 19:30 – Spektakl „Prosto w twarz” Teatr Terminus A Quo
 • 20:30 – Koncert Marty Dubas i Dariusza Samerdaka – kameralne spotkanie pianina i wokalu, w czasie którego artyści zinterpretują wybrane utwory z lat 80. i 90.
 • 21:00 – Spektakl „Usta/lenia” Teatr Terminus A Quo
 • 21:40 – Panel Dyskusyjny
 • W przerwach pomiędzy wydarzeniami odbywać się będzie odczyt poezji Ukraińskiej

  Ponadto:
  W trakcie wydarzeń odbędzie się krótki warsztat tańca ukraińskiego, w którym udział będą mogli wziąć udział wszyscy chętni goście (Prowadzenie warsztatu – Aleksandra Porowska)
  Równolegle do trwania wydarzeń odbywać będzie się Akcja „Prasowanie dla Ukrainy” – w wyznaczonych miejscach będą stanowiska, gdzie za drobny datek oddać będzie można swe ubranie do prasowania.

  Wstęp na wszystkie wydarzenie jest oczywiście bezpłatny.

  KONTAKT DO ORGANIZATORÓW:
  – Jan Szlempo (nr kom: 781 682 576, jszlempo@gazeta.pl)
  – Marta Dubas (nr kom: 783288 240, dubas.marta@gmail.com)

  Więcej informacji na stronie wydarzenie w serwisie Facebook.