Suchelce

O spektaklu

„Suchelce” to zespół etiud teatralnych rodem z teatru offowego, skomponowanych w jedną całość na podstawie dość mocno odjechanych tekstów Edwarda Gramonta. W spektaklu wyraźnie dominuje arytmia oraz niezbyt wyszukane formy rozwiązań scenicznych. Między wierszami poszczególnych partii mówionych, granych przez aktorów, czasami z wielką charyzmą i determinacją, pobrzmiewają jak zwykle w TAQ, ważne i ważkie treści, odwołujące się do odwiecznych prawd i pytań o sens życia na ziemi.

Premierowa odsłona SUCHELCÓW z pewnością nie była szczytem możliwości inscenizacyjnych lidera zespołu oraz zespołu aktorskiego. Raziły zwłaszcza pomysły wynikłe bardziej z impulsu twórczego aniżeli z głębokich przemyśleń czy też drobiazgowej analizy kompozycji utworu.

Premiera dostarczyła z pewnością energii twórczej zespołowi i stworzyła pretekst by pochylić się bardziej wnikliwie nad tym bądź co bądź dość interesującym materiałem.

Obok, zespołu uczestniczącego w premierowej odsłonie, dużą aktywność twórczą wykazał w pierwszej fazie Cezary Molenda.

Autorem scenariusza, koncepcji sztuki oraz wybranych fragmentów muzyki stosowanej w spektaklu a także reżyserem jest Edward Gramont.

Galeria

Wkrótce.

Geneza

217 premiera Teatru TAQ, miała miejsce 6 października 2012 roku, w Teatrze TERMINUS A QUO, w sali im. Ryszarda Cieślaka, w Nowej Soli, podczas INAUGURACJI 37 SEZONU TEATRALNEGO Teatru TAQ.

Autorem spektaklu, na podstawie własnych tekstów pt. „SUCHELCE” był Edward Gramont przy współpracy inscenizacyjnej Eliasza Gramonta.

Aktorzy

Ostatni skład zespołu

Eliasz Gramont
Konrad Gramont
Adriana Boś
Katarzyna Peca
Magdalena Budzyniak
Krzysztof Swereda
Kamil Ksiądzyk
Sławomir Żarski

Kronika

Ilość wystawień sztuki: 1

Ważniejsze wystawienia sztuki:

  • 6 października 2012 – Nowa Sól. Teatr TERMINUS A QUO. Inauguracja 37 sezonu artystycznego Teatru TAQ