Święto Bzów 2017

W dniach 13-14 maja odbędzie się tegoroczna, 7 edycja Święta Bzów. Impreza, dla której pierwowzorem były przedwojenne festyny organizowane na okoliczność kwitnienia bzów, na stałe wpisała się już w kalendarz imprez w naszym regionie i corocznie przyciąga tłumy uczestników, nawet z zagranicy. Dzięki rosnącej popularności, Święto Bzów w ubiegłym roku zwyciężyło w plebiscycie Gazety Lubuskiej „Odkrywamy Lubuskie” w kategorii Najciekawsze wydarzenie.
Do tej pory uroczystość organizowana była w scenerii zamku Karolat w Siedlisku. Należy jednak pamiętać, iż dawne festyny były świętem nie tylko Siedliska ale i pobliskiego, historycznie powiązanego Bytomia Odrzańskiego. Imponujący most między miejscowościami był spoiwem łączącym mieszkańców. Dziś Fundacja Karolat pragnie odbudować most między sąsiadami. Oczywiście, jedynie w sferze mentalnej…
Miło nam zatem obwieścić, iż tegoroczne Święto Bzów odbędzie się w obydwu miejscowościach. W sobotę, 13 maja na rynku w Bytomiu Odrzańskie, natomiast dzień później w Siedlisku. Obok Fundacji Karolat, współorganizatorem uroczystości będzie Urząd Miejski w Bytomiu Odrzańskim.

Zapraszamy w imieniu Fundacji Karolat: https://www.facebook.com/events/293885717697294/