Transformacje: XII Forum Teatrów Niezależnych | Świdnicki Ośrodek Kultury

Kolejna edycja Transformacji z udziałem teatru Terminus A Quo.

Festiwal jest skierowany przede wszystkim do mniejszych grup teatralnych działających na prowincji – przede wszystkim z terenu Dolnego Śląska. Przegląd otwarty jest dla wszystkich teatrów, zarówno amatorskich i zawodowych, jak również całego nurtu awangardowego, o ile cechuje je świeży i odważny opis rzeczywistości. W ciągu poprzednich lat na forum prezentowały swoje spektakle m.in. Cieszyńskie Studio Teatralne, Teatr Ecce Homo z Kielc, Zakład Krawiecki z Wrocławia, Terminus A Quo z Nowej Soli i Teatr Krzyk z Maszewa.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy Teatr Dwóch Krzeseł z Wrocławia, Teatr Bezdomny z Żarowa, Trzeci Teatr – Warsztaty Teatralne dla Młodzieży w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli, grupę Alchemii Teatralnej oraz Beef poetycki.

Nie konkursowy charakter spektaklu oraz organizowane dyskusje, mają tworzyć klimat przede wszystkim twórczej wymiany poglądów pomiędzy publicznością a samymi teatrami – nie tylko na tematy stricte teatralne, ale również związane z problemami, które poruszają widowiska.

W czasie festiwalu funkcjonuje specjalna gazetka, która na bieżąco pozwala opisywać wrażanie ze spektakli.

5.02.2015
18.00 „Alicja z krainy czarów” – Teatr Dwóch Krzeseł
19.15 Beef poetycki

6.02.2015
18.00 „Nowe Wyzwolenie” – Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala
19.15 „Alchemia teatralna na co dzień” – pokaz filmu
20.00 „Noc nie jest dziewicą”- Teatr Terminus A Quo

7.02.2015
17.00 „Niehalo” – Alchemia Teatralna
18.00 „Dziób w dziób” – Trzeci Teatr
19.15 „Huncwot” – akustycznie
20.00 „Tyrania” – Teatr Terminus A Quo