O spektaklu
„W ogrodzie Edenu”, to swoisty misz masz teatru hipisowskiego i poetyckiego a także wyobrażenie sceniczne, subtelnej literatury walijskiego pisarza i poety Dylana Thomasa. Sentyment z jakim Edward Gramont, podszedł do zagadnienia by dokonać inscenizacji niewielkiego tekściku Dylana Thomasa „Kobieta i mysz” jest godny podziwu, bo towarzyszył jemu od lat młodzieńczych po wiek dojrzały. I podobnie jak w fabule tej nowelki, tak i w spektaklu dominują dwa elementy: szaleńczy a jednocześnie niezwykle subtelny i wyrafinowany świat introwertyka z jednej strony i harmonia poetycka układająca się w baśniową opowieść o miłości i niemożności jej utrzymania z drugiej.
Spektakl otwiera etiuda jakby nie z tego świata, światła i dźwięku, wykorzystana po raz pierwszy w III wersji spektaklu „Kobieta i mysz” w roku 1978.
Galeria
Wkrótce.
Geneza
46 premiera Teatru TAQ, miała miejsce 9 stycznia 1993 roku, w Nowosolskim Domu Kultury „Panopticum” w Nowej Soli.
Spektakl „W ogrodzie Edenu” to wizja Edwarda Gramonta, który by sprokurować spektakl wykorzystał fragmenty tekstów: Dylana Thomasa (nowelki: „Kobieta i mysz” , „Suknia”) Irvinga Stettnera „Halo, wiosno wiwat”. Scenariusz sztuki napisał Edward Gramont, po licznych eksperymentach ze spektaklem „Kobieta i mysz”, który doczekał się aż czterech wersji i realizowany był z uporem maniaka przez lata począwszy od wiosny 1977 roku, by ostatecznie przyjąć kształt i tytuł „W ogrodzie Edenu”.
Aktorzy
Obecny skład zespołu
Adriana Boś – narratorka
Eliasz Gramont – Szaleniec
Katarzyna Peca – kobieta
Anna Łazdowska-Elińska – dziewczyna karmiąca ptaki
Monika Chojnacka – doktorka
oraz śmigacze z wariatkowa
Konrad Gramont,
Edward Gramont,
Adrian Żukotyński,
Krzysztof Swereda,
Magdalena Budzyniak,
Kamil Ksiądzyk,
Sławomir Żarski
Pierwszy skład zespołu
Agata Staszewska – narratorka
Piotr Osypiński – Szaleniec
Małgorzata Majczak – kobieta
oraz
Edward Gramont, Jadwiga Bendowska, Marta Brych, Bogumiła Kubis, Alicja Chyżak
Kronika
Ilość wystawień sztuki: 46
Ważniejsze wystawienia sztuki: