XX Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca”

Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek zaprasza w dniach 22- 23 maja na XX Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca” – Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich. Po dwóch latach przerwy do Szydłowca ponowie przyjadą teatry z całego kraju m.in. Piotrkowa Tryb., Stalowej Woli, Piaseczna, Będzina, Radomia – nie zabraknie też przedstawicieli gospodarzy Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”.

Gościem specjalnym tegorocznych Spotkań będzie Teatr TERMINUS A QUO z Nowej soli, który zaprezentuje w piątkowy wieczór spektakl pt. „KRAINA UŁUDY”.

Do tegorocznej edycji imprezy organizatorzy zakwalifikowali 12 teatrów. Spektakle odbywać będą się na małej scenie w sali kameralnej oraz na dziedzińcu zamkowym w godzinach nocnych. Oceniać je będzie Jury w składzie: Edward Gramont – aktor, reżyser teatralny, założyciel teatru TERMINUS A QUO”z Nowej Soli, autor wielu spektakli i adaptacji scenicznych oraz laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali teatralnych oraz Jerzy Kaszuba – absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, reżyser teatru amatorskiego, pedagog.

gargulec_plakat