Syndrom Ucieczki

O spektaklu

„Syndrom ucieczki” to bardzo charakterystyczny dla Teatru TERMINUS A QUO spektakl, gdzie wizje plastyczne przeplatają się z intensywną grą na scenie. Postać główna opowiada siebie, opowiada o swoich emocjach głęboko ukrytych we wnętrzu, które wylewają się niczym katastrofalna lawa wulkanu, bo też sposób opowieści jest nacechowany niezwykłą nadekspresją, gdzieniegdzie tylko wyciszaną w akcie niemocy fizycznej.

Treścią „Syndromu ucieczki” jest weryfikacja ogólnie przyjętych wartości ogólnoludzkich i kodeksu postępowania w duchu rewolucji moralnej. Jest także postawieniem sobie pytania o możliwości rozwoju i realizacji ambitnych planów życiowych młodej kobiety we współczesnym świecie.
Generalnie jest to kolejny obraz w Teatrze TAQ, gdzie twórcy bezkompromisowo analizują i ujawniają całą gamę zagrożeń i problemów które piętrzą się przed każdym wrażliwym i dążącym do jakiegoś szczytnego celu człowiekiem.

„Syndrom ucieczki” jest monodramem choć występują w tym spektaklu też inne aktorki. Niemniej ich udział jest sprowadzony do funkcji dopełnienia obrazu niepokoju i rozterki głównej bohaterki poprzez tworzenie odpowiedniej aury.

Jest to z pewnością spektakl kobiecy, choć autorem i reżyserem tego spektaklu jest mężczyzna.

Galeria

Wkrótce.

Geneza

„Syndrom ucieczki” – 211 premiera Teatru TAQ to autorski spektakl Edwarda Gramonta oparty na poemacie „Syndrom ucieczki”(z dedykacją dla Katarzyny Godlewskiej) – w inscenizacji i reżyserii Edwarda Gramonta.

Premiera sztuki miała miejsce 22 października 2011 roku na sali im. Ryszarda Cieślaka w Teatrze TERMINUS A QUO w Nowej Soli.

Aktorzy

Obecny skład zespołu
Adriana Boś

Katarzyna Peca
Magdalena Budzyniak
Marta Chorążyk
Małgorzata Peca

Kronika

Ilość wystawień sztuki: 4

Ważniejsze wystawienia sztuki:

  • 20 listopada 2011 – Nowa Sól. Teatr TERMINUS A QUO. 19 SPOTKANIE TEATRU OTWARTEGO – STO
  • 29 grudnia 2012 – Nowa Sól. Teatr TERMINUS A QUO. GNAJT – GRUDNIOWA NOC AMBARASUJĄCYCH JEDNAKOWOŻ TEATRÓW