Nogi

O spektaklu

„Nogi” to spektakl z przeważającą strukturą taneczną opartą na tańcu spontanicznym i ruchu scenicznym o wymowie plastycznej. Choreografia oscyluje wokół pomysłów taneczno-ruchowych wygenerowanych z wielu doświadczeń tego typu na scenie tego teatru przez lata ćwiczeń. Niemniej nie sam ruch i taniec dominuje na scenie, gdyż dość duża w tym spektaklu jest odsłona słowna, gdzie w sposób dość dowolny określana jest potrzeba artykulacji i interpretacji działań aktorów w odniesieniu do świadomości tych części ciała, które w sposób najbardziej intensywny uczestniczą w procesie realizacji spektaklu.

Galeria

Wkrótce.

Geneza

156 premiera Teatru TAQ, miała miejsce 15 maja 2005 roku, na okoliczność 1000 występu w Teatrze TAQ, Edwarda Gramonta, podczas Majowego Weekendu Teatralnego.

Na tę okazję Edward Gramont napisał teksty o tańcu spontanicznym i zaprosił do realizacji pomysłu Katarzynę Mikołajczak i Barbarę Trzeciak.

Potem przez wiele lat temat nie był podejmowany aż nastąpił radosny powrót w 2012 roku. Edward Gramont napisał nowe teksty i zaprosił do realizacji pomysłu Katarzynę Brzozę.

Aktorzy

Ostatni skład zespołu
Edward Gramont, Katarzyna Brzoza

Pierwszy skład zespołu
Edward Gramont, Katarzyna Mikołajczak, Barbara Trzeciak

Kronika

Ilość wystawień sztuki: 3

Ważniejsze wystawienia sztuki:

  • 1 kwietnia 2012 – Nowa Sól. Teatr TERMINUS A QUO. POWITANIE ARTYSTYCZNE WIOSNY – PAW 2012